Minolta MagiColor 1600W használt színes lézernyomtató bemutató
Ezt az öregecske Minolta nyomtatót már évek óta nem kapni újonnan, de színes lézernyomtatóként még mindig jó szolgálatot tehet, ha valaki olcsó és költséghatékony eszközt keres. Jó hírünk van: a hozzá való lézertonert nálunk a mai napig megtalálod!
Aktuális kínálatunkról érdeklődjön e-mailben ( rendeles@patronestoner.hu ) vagy telefonon ( +36305497834 )!
Ügyfeleink talán a színes lézernyomtatókat keresik nálunk a legritkábban, és sokszor így is csak addig tart a lelkesedés, amíg ki nem derül, hogy ezek a készülékek szinte kivétel nélkül 100 ezer Ft feletti árcédulával rendelkeznek. Akit elijeszt ez a felismerés, annak mentőmellényként még mindig adott a használtpiac, ahol könnyen a ma bemutatott Minoltához hasonló nyomtatókra bukkanhatunk. Nézzük meg, mit tudhat egy ilyen, 10-15 éves készülék!
Színes, lézernyomtató a Minoltától
Méretei és súlya persze már előre jelzik a gép képességeit – 15,1 kilót nyom, hamar sejthető tehát, hogy nem egy belépő tintasugaras nyomtatóval van dolgunk. 396x380x275 mm-es mérete sem teszi kifejezetten aprósággá a készüléket, belső papírtálca híján pedig használat közben ez még jópár centivel gyarapodik, ha az A4-es lapok befogadására szánt papíradagoló tálcát lehajtjuk.
Kijelzőt persze hiába keresünk, ügyes figyelmesség azonban, hogy az egyes színek kifogyására külön-külön kis ledek figyelmeztetnek, így mindig képben lehetünk tonereink kapacitásával.
Gombokból kettőt kapunk, a pirosabbik az épp aktuális feladat megszakítására alkalmas, a Rotate Toner pedig egy érdekes funkciót aktivál, ahogyan a neve is jelzi, a tonerek forgatására szolgál. Erre azért van szükség, mert a színes lézerek közt kompaktnak számító méret nem teszi lehetővé, hogy egyszerre mind a négy tonerhez hozzáférjünk, így mindig csak egyetlen tonert forgat a szerviznyíláshoz a készülék.
Ha sietős a tempó, nos, akkor a Minolta 1600W-vel megszívtuk. 20 lap/perces fekete nyomtatási sebességét ma már a belépő kategóriás készülékek is csuklóból hozzák, az 5 lap/perces színes nyomtatás pedig már-már az idegölő kategóriába sorolható.
Sebessége mellett nyomtatási felbontása sem világelső, 1200x600 dpi-s részletgazdagságával alapvetően a középmezőnyt erősíti a készülék.
A duplex funkció kizárólag kézi átfordítással elérhető, így akár a környezetet, akár pénztárcánkat akarjuk kímélni a lapok mindkét oldalára való nyomtatással, mindenképp szükség lesz emberi beavatkozásra.
A pusztán USB kapcsolattal rendelkező gépeket hálózati nyomtatóvá alakító TP-Link Print Serverre ezúttal szükségünk lehet, a Minolta 1600W ugyanis az USB-n kívül sem vezetékes, sem vezetéknélküli hálózati kapcsolatot nem kínál. USB kábel azonban járt újonnan a csomaghoz, ez dicséretes, főleg annak fényében, hogy mára csak nagyon kevés gyártó tartja magát ehhez a gáláns szokáshoz.
Ha esetleg az Ön nyomtatója nyomtatókábel szűkében volna, vessen egy pillantást kábeleinkre és egyéb tartozékainkra!
A nyomtatón található két gomb (kapcsoló) közül a harmadikat egyébként itt, az USB csatlakozó mellett találjuk a ki/be billenőkapcsoló személyében. Ismét egy olyan megoldás, melyet látva a Minolta MagiColor 1600W már biztosan le sem tagadhatná a korát.
Nyomtass olcsón és megbízhatóan Zafir Premium tonerekkel!
A színes nyomtatókat gyakran nemcsak megvenni, fenntartani sem olcsó. Egy komplett gyári szett könnyen kerülhet akár a nyomtató árába is.
A Konica Minolta MagiColor 1600W-hez azonban elérhetők a jól bevált Zafir Premium lézertonerek, melyek hosszú évek óta bizonyítják egyenletesen kimagasló minőségüket az utángyártott piacon. A Zafir Premium 1600W lézertonerekkel színes Minolta lézernyomtatónk lapköltsége akár nettó 2 Ft alatt is tartható, ez pedig igazán jutányos, tekintve, hogy a készülék ára is messze az újaké alatt van.
Amit szerettünk... |
...és amit kevésbé: |
+ Színes |
- Nem sebességbajnok |